Usa Hotel Riverside

Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum
Vi öppnar Booking.com i en ny flik för en rättvis jämförelse.
Usa Hotel Riverside
$$$$

Beskrivning

Det 5-stjärniga Usa Hotel Riverside erbjuder 8 rum endast 10 minuters gångavstånd från Usa bunkakaikan. Du kan också använda parkering på plats.

Läge

Hotellet ligger ca 55 km från flygplatsen Oita och 2 km från kulturella sevärdheter som Usashi Heiwa Museum. Detta hotell har ett läge inom 2 km från Ichikawa stads djurpark. Cirka 25 minuter till fots från stället hittar gästerna Usa Shrine Haraidokoro.

Rum

Du kommer att njuta av bekvämligheter som plattskärms-TV med satellitkanaler och luftkonditionering i rummen. De har också vattenkokare samt teve och en kabel-platt-TV. I några av de privata badrummen finns hårtorkar.

Bra att veta
Incheckning/Utcheckning
från 16:00-23:59
senast 10:00
Bekvämligheter
Det finns gratis privat parkering på plats.
Ingen internetanslutning finns tillgänglig.
Övrig information
Husdjur
Husdjur ej tillåtna.
Byggnad
Antal rum:7
Priskalender
Kolla tillgänglighet och priser för dina valda datum!

Rum och tillgänglighet

Rum
  • Rumsstorlek:

    12 m²

  • Sängalternativ:
    En singelsäng
  • Dusch
  • Badkar
Rum i japansk stil
  • Rumsstorlek:

    21 m²

  • Dusch
  • Badkar
Dubbelrum
  • Rumsstorlek:

    14 m²

  • Sängalternativ:
    Dubbelsäng
  • Dusch
  • Badkar
Visa 3 till rumstyperMindre

Faciliteter

Viktiga bekvämligheter

Internet
Gratis parkering
Bagageförvaring
24-timmars tjänster

24-timmars reception

24-timmars säkerhet

TV

LCD-TV

Hiss
Köksutrustning

Elektrisk vattenkokare

Husdjur ej tillåtna

Inga husdjur

Rumsutrustning

  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning

Badrum

  • Gratis toalettartiklar

Kök

  • Elektrisk vattenkokare

Media

  • LCD-TV
Visa alla faciliteterDölj faciliteter

Viktig information om Usa Hotel Riverside

💵 Lägsta rumspris 649 SEK
📏 Avstånd till centrum 1.1 km
✈️ Avstånd till flygplats 52.2 km
🧳 Den närmaste flygplatsen Oita Flygplats, OIT

Läge

Adress
Adressen har kopierats.
Byuu 6, Usa, Japan, 879-0462
Kartvisning
Byuu 6, Usa, Japan, 879-0462
  • Populära sevärdheter
  • I närheten
  • Restauranger
  • Hotell i närheten
Trial
240 m
Teater
Usa bunkakaikan
490 m
Mr. Max
500 m
Restaurang
Wine Kaido
4.5 km
Restaurang
Joyfull
1.2 km
Restaurang
Kyusyuchikuhoramen Yamagoya
860 m
Restaurang
McDonald's USA
3.3 km
Restaurang
Ganso Karaage Shokudo Ten
3.3 km
Restaurang
Horaiken USA
3.4 km
Restaurang
Haruru
1.6 km
Restaurang
Gusto USA
2.4 km
Restaurang
Genroku Udon Usaten
3.0 km

Recensioner av Usa Hotel Riverside

7.3 /10
Mycket bra
105 recensioner
Verifierade recensioner  
Upptäck topprankade alternativ genom verifierade recensioner från vår webbplats och Booking.com.
Har du bott där?
Dela din upplevelse med oss.
Skriv en recension

Vanliga frågor om Usa Hotel Riverside

Vilka sevärdheter kan vi besöka under vår vistelse på hotellet Usa Hotel Riverside?
Usa Shrine Haraidokoro såväl som Oita Prefectural Museum of History är bland de högst rankade landmärkena inom 5 respektive 10 minuters bilresa från hotellet Usa Hotel Riverside.
Vilken flygplats ligger i närheten av Usa Hotel Riverside?
Usa Hotel Riverside ligger cirka 42 minuters bilresa (55 km) från flygplatsen Oita.
Erbjuder det 5-stjärniga hotellet Usa Hotel Riverside någon parkering?
Ja, gäster på det 5-stjärniga hotellet Usa Hotel Riverside kan lämna sin bil på en parkering på plats.
När kan jag checka ut på detta hotell?
Du kan checka ut från detta hotell från 10:00 till 10:00.
Vilka betalningsmetoder finns på hotellet?
Betalningsmetoder på hotellet:
  • kontant
  • American Express
  • Visa
  • Mastercard
Vilka rumstyper består det 5-stjärniga Usa Hotel Riverside av?
Det 5-stjärniga Usa Hotel Riverside har sådana rumstyper som Rum, Tvåbäddsrum och Dubbelrum.
Vilka bekvämligheter finns i rummen på det 5-stjärniga hotellet Usa Hotel Riverside?
Varje rum på det 5-stjärniga hotellet Usa Hotel Riverside erbjuder plattskärms-TV med satellitkanaler. Vissa rum har privata badrum tillsammans med hårtorkar.
Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
-
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum